Pride Parade

Další z každoročních obřích akcí zahrnující nekončící průvod městem, Pride Parade, máme za sebou a níže vám opět přináším své postřehy a momentky. Pride Parade se koná vždy poslední den v červnu a zjednodušeně řečeno má za cíl šířit mír a lásku mezi lidmi jiné sexuální orientace a nabádat lidi k větší toleranci a pochopení.

Samotný průvod byl opravdu neskutečně velký. S Ivčou jsme celý proud lidí sledovali téměř 3 hodiny a zástupu lidí stále nebyl konec!

Své zástupce tu mělo snad každé myslitelné odvětví.
v průvodu byly všechny typy vozítek, od malých...
...až po velké.
"nekonečná" duhová vlajka

Celá událost probíhala zhruba týden, kdy se po městě konaly doprovodné akce.
To ostatně bylo vidět po okolí, kdy se většina obchodů a hospod nějakým způsobem přebarvila do duhových barev, které právě reprezentují LGBT komunitu.

Po průvodu pak následovala šňůra proslovů a projevů, koncerty, což jsme však již vynechali.

Účast v průvodu je a byla zdarma a tak se hlavním zdrojem financí pro akci takového formátu stávají různí sponzoři. Jedním z příjmů je i poplatek za použití (alegorického) vozidla v průvodu. To však rovněž slouží jako moc pěkně viditelná reklama a ve výsledku si tak žádný větší zaměstnavatel nemůže dovolit nemít v zástupu své vozidlo. Nakonec se tak v průvodu objevily všechny možné typy vozidel, od osobních automobilů až po veliké tahače (Google).

Na videu níže jsem pro vás sestříhal nejzajímavější vozidla a skupiny lidí v průvodu.

YouTube video

Napsat nám vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *