Logo Kozla je přilepeno hezky česky lepidlem

Návštěva české restaurace

Jakožto i jinde ve světě, i v Irsku se vám občas zasteskne po české kuchyni a než běhat po městě a shánět české, polské suroviny, které tu běžně nejsou k dostání, je mnohem pohodlnější si rovnou zajít do české restaurace.

V Dublinu máte víceméně jen dvě možnosti, Czech Inn, který najdete přímo v samotném turistickém centru, Temple Bar, a Pifko bar stojící pár minut chůze proti proudu řeky Liffey.

My jsme prozatím vyzkoušeli Czech Inn. A výsledek? Spokojenost.

test

Samotná skutečnost, že na vás personál pro jednou mluví zase česky nebo slovensky, je takříkajíc osvěžující (o to víc se cítíte jako doma, když se před vámi mihne majitel asijského původu…).

 

Výborné jídlo

 

Každopádně z pitiva máte na výběr věci jako tmavého Kozla (kyselá pěna) nebo Zlatého bažanta (pochoutka) a z nealka třeba kofolu.
A ohledně jídla? Zaručeně nesměl chybět obligátní smažený sýr a pak halušky s brynzou. Oboje představovalo pořádnou nálož a stálo to za to. Takže v případě, že vás zde přepadne chuť na něco českého/slovenského, určitě doporučujeme.

 

 • Jitka

  Ahojda tak jsem se přečetla nové články na vašem blogu a zase se něco nového dozěděla. Pravda je, že člověk toho o Irsku moc neví.

 • Simona

  Do Czech Innu jsem se chystala už na jaře, ale nezbyl čas. Děkuji za recenzi, o Vánocích to určitě napravím a zajdu ochutnat. Není tam potřeba doufám žádná rezervace .... ?

  • Jan Richter

   Ahoj Simčo, rezervace není třeba, stačí přijít :) Honza

Napsat nám vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *